День пам’яті Чорнобиля

Щороку 26 квітня увесь світ вшановує жертв Чорнобильської трагедії, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. В Міжнародний день пам’яті проходять заходи і виставки, присвячені цій трагедії.

Студенти першого курсу спеціальності «Дизайн» разом з в.о. зав. кафедри дизайну та інжинірингу Оленою Палієнко і старшим викладачем кафедри Вадимом Козіком 27 квітня 2023 р. відвідали Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», що є  найбільшим виробником електроенергії в Україні, та прослухали  лекцію на тему «Причини виникнення аварій на АЕС – людський чинник».

Досвід експлуатації атомних станцій свідчить, що причини виникнення аварій та інцидентів так чи інакше пов’язані з поведінкою людей (людським чинником), а саме – з їх ставленням до проблем безпеки. Тому у центрі уваги керівництва АЕС – людські ресурси, стиль та методи управління, соціально-психологічний клімат у виробничих колективах та безпека праці.

Студенти залюбки здійснили «екскурсію» на атомні станції за допомогою окулярів віртуальної реальності, оглянули об’ємні макети АЕС і енергоблока та, щоб перевірити отримані знання, відповіли на запитання про атомну енергетику на спеціальній інтерактивній панелі.

Щиро дякуємо працівникам Дирекції зі стратегічних комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Роману Зібніцькому і Наталії Лашевич за корисну лекцію,  організацію заходу  та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Фінальне колективне фото гостей на сходах офіса Енергоатома та сувеніри на пам’ять стали приємним завершенням їх спілкування з атомниками.

Вінс Валерій Вікторович
остання редакція 01.05.2023