Представник ДТЕУ взяв участь у роботі 25-ї Генеральної асамблеї та виборах Президента Асоціації європейських університетів (EUA)

Уповноважений ректором представник Державного торговельно-економічного університету Олексій Куліков, проректор з науково-педагогічної та адміністративно-господарської роботи, 19 – 21 квітня мав честь бути присутнім на зібранні 25-ї Генеральної асамблеї Асоціації європейських університетів (EUA) у м. Гданськ (Польща) та вперше взяв участь у виборах Президента EUA як повноправний індивідуальний член Асоціації.

За результатами засідання 20 квітня 2023 р. було обрано нового Президента EUA , яким став професор Джозеп М. Гаррел, у минулому – ректор Університету Рамона Лулля (Барселона, Іспанія).

Крім обрання нового Президента EUA, також були розглянуті та обговорені питання:

• підтримки банківським сектором розвитку закладів вищої освіти;
  • цифрової трансформації, що позитивно сприймається університетами, проте має багато нюансів – від добробуту студентів до кібербезпеки. Диджиталізація сприятиме інклюзивному розвитку, але прогалини в цифровій компетентності можуть призвести до виключення певних сегментів викладацького складу та студентів;
  • підтримки сектору вищої освіти в Україні в довгостроковій перспективі та зміни пріоритетів від швидкої допомоги та мобільності до структурованої співпраці та передачі найкращих практик для запобігання відтоку компетентних професіоналів у своїй сфері з України;
  • можливість налагодити зв’язки з європейськими колегами.

Державний торговельно-економічний університет пишається тим, що є частиною європейської університетської спільноти.

Іващенко Дар'я Євгенівна
начальник відділу міжнародних зв'язків ДТЕУ