Оголошеннявсі

До Дня працівників торгівлі. Форум «Трансформація сфери торгівлі: подолання викликів та розвиток»

Державний торговельно-економічний університет справедливо вважається лідером торговельної освіти в Україні, впродовж семи десятиріч готує висококваліфікованих фахівців за найзатребуванішими та унікальними спеціальностями для сфери торгівлі. Завдяки постійній співпраці з представниками бізнесу, органами влади, громадськими організаціями та іншими стейкголдерами університет завжди йде в ногу з часом. З року в рік заклад виступає майданчиком для проведення заходів з обміну досвідом й обговорення актуальних проблем торговельної галузі.

З нагоди професійного свята Дня працівників торгівлі 26 липня 2023 року відбувся форум «Трансформація сфери торгівлі: подолання викликів та розвиток». Участь у заході взяли представники Міністерства економіки України, Держпродспоживслужби, Київської міської  державної адміністрації, торговельних підприємств, фахових асоціацій, громадських організацій та університету.

З доповідями, що присвячені темі першої панелі форуму «Торгівля – драйвер розвитку економіки країни», виступили:

• Анатолій МАЗАРАКІ, ректор Державного торговельно-економічного університету:
    «Торгівля як фактор соціально-економічної стабільності держави»;
  • Світлана БЕРЗІНА, голова Дорадчої групи України зі сталого розвитку, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»:
    «Торгівля та сталий розвиток: глобальні виклики та вимоги до України як кандидата у члени ЄС»;
  • Тетяна  ГРИНЧУК, начальник  управління  реформування системи державного контролю  та  захисту  прав  споживачів  департаменту  регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України:
    «Новели Закону України «Про захист прав споживачів»»;
  • Олег ЦІЛЬВІК, заступник Голови Державної служби експортного контролю України, член Керівної ради Національного органу стандартизації, заступник Голови Правління ГО «Союз  споживачів  України», член Президії ГО «Міжнародна Академія Стандартизації»:
    «Проблемні питання розвитку електронної комерції»;
  • Василь ГРИБ, начальник відділу технічної підтримки продаж:
    «Ритейл у воєнні часи: курс на цифровізацію як курс на виживання (кейс від «Фокстрот»)»;
  • Артур МАРЦИС, керівник Департаменту HR ТОВ «Епіцентр К»:
    «Епіцентр К: інновації під час війни»;
  • Надія ПІДЛІСНА, директор департаменту з якості ТОВ «ЕКО»:
    «ЕКО МАРКЕТ: інструменти контролю якості продукції».

Привітали учасників форуму та долучились до обговорення доповідей:

• Сергій ЗАХАРІН, заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
  • Володимир ЦИБА, заступник директора Департаменту – начальник управління торгівлі та побуту;
  • Алевтина ДЕМУЦЬКА, прес-секретар Групи компаній «Фокстрот», керівник відділу зв’язків із громадськістю;
  • Світлана ПЕРЕВЕРЗЕВА, генеральний секретар ICC Ukraine;
  • Вячеслав БИКОВЕЦЬ, перший віце-президент, генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України;
  • Ігор БАРТКОВСЬКИЙ, президент Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти»;
  • Лариса ПЕТРОВА, фахівець навчальних проєктів департаменту навчання і розвитку персоналу групи компаній «Епіцентр К»;
  • Наталія СТЕПАНЮК, менеджер з управління внутрішніми комунікаціями та брендом роботодавця ТОВ «НОВУС УКРАЇНА»;
  • Марія СТЕПАНЮК, начальник відділу НАССР ТОВ «ЕКО»;
  • Наталія ЯЛДАК, начальник відділу внутрішнього аудиту ТОВ «ЕКО»;
  • Кристина ВОВК, заступник директора департаменту персоналу ТОВ «ЕКО»;
  • Олена МАРКОВА-ГЛІБОВА, заступник HR начальника Київського регіону ТОВ «Сільпо-Фуд»;
  • Наталія ПРИТУЛЬСЬКА, перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ.

Захід проходив у змішаному форматі, присутніми  були освітяни, науковці, експерти з різних регіонів України.

Від ДТЕУ: декан факультету торгівлі та маркетингу Віктор Осика, заступник декана Марина Котова, завідувач кафедри торговельного підприємництва та логістики Наталія Ільченко, завідувач кафедри товарознавства, управління безпечності та якості Олена Сидоренко; завідувач кафедри менеджменту Сергій Бай;

Директор Центру розвитку кар’єри Оксана Назаренко;

Директор Науково-практичного центру бізнес-симуляції Оксана Трубей;

Директор Головного центру інформаційних технологій Ярослав Шестак;

Національного університету «Запорізька політехніка»  професор кафедри готельного та ресторанного Антоніна Дубініна;

Національного університету архітектури та будівництва – завідувач кафедри товарознавства та комерційної діяльності в будівництві Петро Захарченко.

У межах другої панелі «Підготовка фахівців нової генерації для сфери торгівлі: синергія освітніх інновацій та бізнесу» директор Навчально-наукового центру бізнес-симуляції ДТЕУ Оксана ТРУБЕЙ представила приклади застосування інноваційних технологій і взаємодії бізнес-структур та університету. Наприкінці відбулась дискусія за участю представників торговельного бізнесу: компаній «Епіцентр К», «Новус», «Сільпо-Фуд», «ЕКО».

Дякуємо усім, хто взяв участь у форумі.

ДТЕУ запрошує до співпраці у справі підготовки фахівців нової генерації, підвищення кваліфікації, розробки бізнес-проєктів, виконання наукових робіт, консолідованого вирішення проблем, популяризації кращих торговельних практик, захисту прав споживачів.

Вітаємо працівників торговельної галузі з професійним святом!

Бажаємо невпинного розвитку, стійкості та реалізації найсміливіших планів!

Разом до Перемоги!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

ПРИВІТАННЯ ПАРТНЕРІВ

Київська торгово-промислова палата (за посиланням)

Всеукраїнська профспілка торгівлі (за посиланням)

Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» (за посиланням)