Сталий розвиток туризму в контексті повоєнного відновлення громад України: класичні приклади світової практики та національні перспективи

З нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, 26 вересня 2023 року під час реалізації заходів відбулася зустріч викладачів та студентів ФРГТБ із президентом Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України, експертом міжнародних проєктів з розвитку громад і туристичних дестинацій Тетяною Тимошенко.

Спікер наголосила на унікальній ролі туризму як одному із найбільш ефективних інструментів економічного розвитку громад і регіонів у післявоєнний період, необхідності розпочати діалог щодо місії, моделі, напрямів та інструментів розвитку туризму в Україні з урахуванням досвіду успішних туристичних країн у посткризовому відновленні туризму, зокрема таких як Шрі-Ланка, В’єтнам, Франція, Німеччина і деякі Балканські країни, та ознайомила учасників зустрічі з результатами наукового проєкту, що виконувався з метою узагальнення досвіду управління туризмом Швеції і його адаптації до України.

Важливим у розвитку галузі, особливо на місцевому рівні, має стати кадрове забезпечення. Сьогодення вимагає сформувати ефективні стратегії розвитку туризму для успішної їх реалізації. Відповідальні особи з публічного управління повинні мати ґрунтовні знання, володіти сучасними технологіями та відповідними управлінськими навичками.

Учасники відзначили актуальність порушених на цій зустрічі питань, змістовність пропозицій щодо напрямів відбудови сфери туризму в Україні після завершення війни.

Колектив кафедри туризму та рекреації висловлює щиру подяку Тетяні Тимошенко та запрошує до подальшої співпраці.

Ткаченко Т.І.,
Мазурець Р.Р.