Лекція судді Верховного Суду Олени Білоконь

У межах викладання дисципліни «Правові висновки Верховного Суду в цивільних справах» за ініціативи та сприяння професора кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права д-ра юрид. наук Михайла Шумила 13 жовтня 2023 року запрошено суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду канд. юрид. наук Олену Білоконь. Суддя прочитала лекцію на тему «Юридичні факти у сімейному праві: проблемні питання правозастосування». Гостьова лекція перетворилася на відкритий діалог. Такий метод викладання є особливо ефективним, оскільки лекційні аудиторії дозволяють не лише здобувати теоретичні знання в галузі права, але й дають можливість набути практичних навичок.

Під час лекції крізь призму практики Верховного Суду висвітлено актуальні питання періоду війни щодо умов розгляду судами справ про встановлення фактів, які мають юридичне значення та випливають із сімейних правовідносин, мети встановлення юридичного факту, розгляду справ про встановлення факту народження, смерті на територіях, на яких введено воєнний стан, або на тимчасово окупованих територіях. Окреме місце в лекції було відведено встановленню факту родинних стосунків із загиблим військовослужбовцем, а також фактів, які пов’язані з реалізацією права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, особливостям провадження у справах про встановлення фактів народження або смерті під час дії воєнного стану тощо.

Студенти виявили жвавий інтерес до тематики лекції, мали унікальну можливість поставити запитання безпосередньо судді та отримати обґрунтовану відповідь.

Наталія Мазаракі, д-р юрид. наук, проф.,
завідувач кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права

остання редакція 16.10.2023