Оголошеннявсі

Політика протидії сексизму в освітньому середовищі: тренінг від Асоціації жінок – юристок України «ЮрФем»

У рамках співпраці ДТЕУ з Асоціацією жінок – юристок України «ЮрФем» 19 жовтня 2023 року для здобувачів вищої освіти та викладачів було проведено тренінг на тему «Сексизм в освітньому процесі: протидіяти і запобігати». Експертка Анастасія Слободяник – очільниця студентського крила «ЮрФем», розкрила найбільш актуальні проблеми боротьби із сексизмом загалом і в освітньому середовищі зокрема.

На тренінгу розглядалися такі питання, як: визначення ґендерних стереотипів, харасменту, булінгу, видів сексизму та його проявів у сфері освіти, а також законодавче врегулювання протидії сексизму. Під час проведення заходу було сформовано основну думку – стереотипізоване уявлення про ролі чоловіків і жінок у суспільстві призводить до сексизму, оскільки все починається із сексистських жартів, які мають надзвичайно негативний вплив. Однією з важливих тем, що стали предметом дискусії, – порядок дій у ситуації, якщо особа зіткнулася з проявами сексизму.

# рівністьДТЕУ

Юлія Гончарова, канд. юрид. наук, доц.,
уповноважена з питань ґендерної рівності ДТЕУ,
декан факультету міжнародної торгівлі та права