Круглий стіл «Митна політика України в реаліях сьогодення»

У ДТЕУ 14 березня 2024 року було проведено засідання круглого стілу «Митна політика України в реаліях сьогодення».

У засіданні взяли участь понад 100 учасників, серед яких керівники структурних підрозділів та провідні фахівці Державної митної служби України,  Департаменту митної політики Міністерства фінансів України, Київської та Енергетичної митниць Держмитслужби, Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби, представники бізнес-структур та громадськості, викладачі та науковці ДТЕУ. Активну участь в обговоренні питань круглого столу взяли здобувачі вищої освіти Державного торговельно-економічного університету.

Учасників круглого столу, гостей університету, привітав ректор університету Анатолій Антонович Мазаракі, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України. Захід відкрила Наталія Володимирівна Притульська, доктор технічних наук, професор, перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ. Модератор зібрання Ніна Василівна Мережко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри товарознавства та митної справи ДТЕУ, окреслила тематичні напрями роботи круглого столу.

Тематичні напрями круглого столу: адаптація національного митного законодавства до європейського митного регулювання; стратегія управління персоналом Державної митної служби України в сучасних умовах; спрощення митних процедур та особливості митного оформлення товарів в умовах воєнного стану; комунікація «Бізнес-Наука-Влада» з питань митної справи.

Важливість проведення круглого столу за зазначеною вище тематикою обумовлена необхідністю врахування практичних викликів, які постали у вітчизняному митному просторі з огляду на необхідність синхронізувати роботу української митниці з митними адміністраціями країн ЄС, забезпечити цифровізацію митних процедур, удосконалити співпрацю «митниця – бізнес», впроваджувати  нову кадрову політику. За результатами заслуховування доповідей та проведеної дискусії учасники круглого столу ухвалили рішення круглого столу.

Дякуємо всім учасникам за фахові виступи та змістовну дискусію!

Мережко Н. В.,
завідувач кафедри товарознавства та митної справи

остання редакція 20.03.2024