Міжнародна науково-практична конференція «Фундаментальні та прикладні проблеми суспільства: історія, сьогодення, майбутнє»

Кафедра філософії, соціології та політології 11 квітня 2024 року організувала та провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Фундаментальні та прикладні проблеми суспільства: історія, сьогодення, майбутнє».

У заході взяли участь понад 90 осіб, у тому числі науковці провідних наукових установ та закладів вищої освіти, фахівці-практики України та світу.

Відкрив конференцію і звернувся з вітальним словом до учасників ректор Державного торговельно-економічного університету Анатолій МАЗАРАКІ, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, який наголосив на актуальності продуктивної трансформації досвіду, що отримала Україна у результаті повномасштабного військового вторгнення, через його рефлексивне вписування у контекст фундаментальних досліджень проблем глобалізованого суспільства.

Основні спікери конференції: Adam AKUSZEWICZ, dr hab. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (UKW), Kazimierz Wielki University, Poland; Ростислав БАЛАБАН, кандидат політичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України; Віталіна НІКІТЕНКО, доктор філософських наук, професор Запорізького національного університету; Регіна АНДРЮКАЙТЕНЕ, доктор PhD соціальних наук (менеджмент), лектор Литовського університету спорту, Литва; Валентина ВОРОНКОВА, доктор філософських наук, професор Запорізького національного університету; Mateusz KAMIONKA, Ph.D. Assistant Professor Department of PolishUkrainian Studies Faculty of International and Political Studies Jagiellonian University, Poland; Роман ДОДОНОВ, доктор філософських наук, професор, в.о. директора Науководослідного інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Elena SEITZ, co-founder, vice-president and program director of the International Cultural Education Association (ICEA), co-founder, and vicepresident of the Ukrainian American Association of College Educators (UAACE), United States of America; Sholpan ALPEISSOVA, PhD in Economics, associate professor of the Department of Management, S. Seifullin Kazakh Agro Technical University, Kazakhstan; Олена КЛИМЕНКО, доктор соціологічних наук, професор, старший науковий співробітник відділу соціальної експертизи Інституту соціології НАН України; Алла КРАВЧЕНКО, доктор філософських наук, доцент Державного торговельно-економічного університету; Фелікс БАРАНОВСЬКИЙ, доктор політичних наук, професор Державного торговельно-економічного університету.

Учасниками конференції висвітлено актуальні питання соціальних, політичних, філософських, культурних вимірів інформаційно-цифрової реальності та перспектив глобалізації ХХІ ст., здійснено аналіз етичного дискурсу в сучасних науках і професійних практиках, парадоксів освіти і соціально-культурного потенціалу науки в інформаційно-цифровому світі, розглянуто вплив війни як організованого насилля на розвиток усіх сфер суспільного буття.

За результатами роботи конференції буде видано збірник тез доповідей з публікацією на вебсторінці ДТЕУ.

Щиро дякуємо учасникам конференції за плідну роботу!

Алла Кравченко, завідувач кафедри філософії, соціології та політології ДТЕУ

Вінс Валерій Вікторович