На базі Державного торговельно-економічного університету за сприяння кафедри торговельного підприємництва та логістики 18 квітня 2024 року відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Логістика майбутнього: ефективні рішення для торгівлі». Організаторами виступили: Державний торговельно-економічний університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Університет Східної Фінляндії (Фінляндія), ACE Logistics group (Естонія), «AIRKON LOGISTIC Sp. z.o.o.» (Польща), ТОВ «ЗАММЛЕР УКРАЇНА» (Україна).

У роботі конференції взяли участь понад 150 учасників, серед яких представники наукової спільноти: провідні вчені, викладачі закладів вищої освіти України та Фінляндії; провідні фахівці логістичних компаній Польщі, Естонії та України.

Конференцію відкрив ректор Державного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися:

• Віктор Осика, декан факультету торгівлі та маркетингу, доктор технічних наук, професор;
  • Наталія Ільченко, завідувач кафедри торговельного підприємництва та логістики.

З доповідями на конференції виступили:

• Martin Raud, Sales and Marketing Manager at ACE Logistics Group AS, Estonia. Building career in one company: from a trainee to Sales & Maketing Manager in ACE Logistics;
  • Марія Григорак, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту підприємств Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна. Нові виклики у підготовці фахівців з логістики: компетентність, затребувана ринком;
  • Олександр Кирилюк, операційний директор ТОВ «ЗАММЛЕР УКРАЇНА». Логістика: нова реальність;
  • Катерина Бобошко, керівник відділу продажів та маркетингу DB Schenker. Інновації в часи турбулентності. (#WeKeepUkraineMoving);
  • Олена Дашко, генеральний директор ТОВ «АЦЕ Логістика Україна». Управління логістичними бізнес процесами в компанії «ACE Logistics Ukraine»;
  • Максим Головенько, виконавчий директор ТОВ «ТРАНС.ЕУ Україна». Використання інноваційних цифрових рішень у сучасному транспортно-логістичному секторі України;
  • Ірина Морозова, директор з маркетингу ТОВ «Євро Форвардінг». Маркетинг у логістиці: актуальні інструменти;
  • Владислав Самойленко, засновник компанії «AIRKON LOGISTICS p. z.o.o.», Олеся Ветух, керівник відділу продажів компанії «AIRKON LOGISTIC Sp. z.o.o.», м. Брвінов, Польща. Особливості організації роботи міжнародної логістичної компанії в умовах війни в Україні;
  • Роман Ловга, керівник компанії WebEye Україна. Сучасні рішення телематичних послуг для  автомобільного транспорту;
  • Вячеслав Мацюк, доктор технічних наук, професор кафедри транспортних технологій та засобів у АПК НУБІП України. Оптимізація бізнес-процесів вантажної логістики (на прикладі ООО «Нова пошта»).

У своїх виступах учасники заходу зосередили увагу на актуальних питаннях функціонування ланцюгів постачання у галузі торгівлі в умовах інноваційного, глобального і турбулентного сьогодення. Було окреслено ефективні підходи до адаптивного управління логістичною діяльністю підприємств торгівлі в умовах воєнного стану та напрями формування стратегічного бачення напрямів відновлення логістичної галузі у повоєнний період відбудови економіки України. Особливий акцент спікери робили на інноваційності та технологічності розвитку логістичного ринку. Доповіді учасників конференції викликали неабияку зацікавленість аудиторії, про що свідчила кількість запитань і жваве обговорення відповідно до тематики виступів.

Наталія Ільченко,
завідувач кафедри торговельного підприємництва та логістики

остання редакція 24.04.2024