logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

ІІІ Міжнародний студентський конкурс фотографії та фотографіки

Загальна інформація

У Державному торговельно-економічному університеті у межах відзначення Дня університету та до Дня журналіста було проведено IІІ Міжнародний студентський конкурс фотографії та фотографіки.

24 травня 2024 року у змішаному форматі відбулася трансляція події.

Мета заходу – розвиток творчих здібностей здобувачів вищої освіти та юніорів (майбутніх рекламістів, журналістів, піарників, маркетологів тощо), фотогенерування оригінальних рішень для подальшого їх втілення на практиці. ‍

Відкрив фотоконкурс урочистим привітанням до учасників та запрошених гостей декан  факультету торгівлі та маркетингу, доктор технічних наук, професор Віктор Осика. Він наголосив на актуальності заходу, акцентував на необхідності всебічної підтримки молоді в умовах сьогодення, формуванні патріотичного духу юнацтва.

До вітальних слів доєдналися Діана Файвішенко, завідувачка кафедри журналістики та реклами, доктор економічних наук, професор, а також члени журі.

Заслужений художник України, кандидат мистецтвознавства, член американської асоціації екслібріса і малої графіки ASCD, член міжнародної асоціації екслібріса і малої графіки FISAE Олександр Лєжнєв зокрема, зосередив увагу на меті конкурсу, формуванні індивідуальності, творчого потенціалу здобувачів освітніх програм. Зі словами підтримки учасників конкурсу виступила також членкиня журі Ольга Малиш, фешнблогерка та фешнфотограф із Франкфурта.

Загалом на фотоконкурс було подано більш як 600 робіт; їхні автори – це бакалаври, магістри та аспіранти з 23-х закладів вищої освіти України та світу, учні 34-х вітчизняних шкіл.

Заклади вищої освіти, які підтримали фотоконкурс:

  • Державний торговельно-економічний університет;
  • Вінницький торгово-економічний інститут ДТЕУ;
  • Волинський національний університет імені Лесі Українки;
  • Інститут архітектури будівництва та енергетики (ІФНТУНГ);
  • Інститут економіки та менеджменту (НУВГП);
  • Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу; Запорізький національний університет;
  • Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука;
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  • Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»;
  • Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  • КАПМ (Київська академія прикладних мистецтв);
  • Київський столичний університет імені Бориса Грінченка;
  • Навчально-науковий юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника;
  • Національний транспортний університет;
  • Харківська державна академія дизайну і мистецтв;
  • Хмельницький кооперативний торговельно економічний інститут; Харківський державний університет культури;
  • Харківська державна академія культури;
  • Університет прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (Німеччина);
  • ESCCA École de Management (Франція);
  • Vancouver Film School;
  • Vancouver BC Canada;
  • Biala School of Finance and Law, Poland;
  • Research Culture Society, India.

Освітні заклади, коледжі, школи та гімназії, що підтримали конкурс:

  • Ліцей «Наукова зміна» (м. Київ);
  • Спеціалізована школа № 16 з поглибленим вивченням іноземних мов (м. Київ);
  • Спеціалізована школа № 65 (м. Київ);
  • Спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 113 (м. Київ);
  • Школа № 119 (м. Київ);
  • Школа № 202 (м. Київ);
  • Школа І–ІІІ ступенів № 219 (м. Київ);
  • Школа № 251 (м. Київ);
  • Школа № 292 імені гетьмана Івана Мазепи (м. Київ);
  • Школа № 312 (м. Київ);
  • Гімназія «Троєщина» (м. Київ);
  • Optima school (м. Київ);
  • Броварський ліцей №56
  • Вільшанська ОЗЗСО І–ІІІ ступенів;
  • Відокремлений структурний підрозділ «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя; Гімназія Київська Русь;
  • Запорізька гімназія № 93;
  • Камʼянець-Подільський Ліцей № 9;
  • Камʼянець-Подільський Ліцей № 18;
  • Кременчуцький ліцей № 5;
  • Кременчуцький ліцей «Політ»;
  • Ліцей «Білоцерківський колегіум»;
  • Мистецький ліцей «Київська Дитяча Академія Мистецтв імені Михайла Івановича Чемберджі»;
  • Маньківсьий ЗЗСО І–ІІІ ступенів № 1;
  • Ніжинський ліцей № 10;
  • НВК № 141 ОРТ;
  • Одеський ліцей № 73;
  • ОЗО Селищанський ліцей;
  • Гімназія №191 імені П. Г. Тичини;
  • Слов'янська гімназія;
  • Тернопільська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов;
  • Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету;
  • Уманський ліцей № 1;
  • Уманський ліцей № 2;
  • Хмельницький кооперативний фаховий коледж Хмельницького кооперативного торговельно економічного інституту;
  • Чернівецький політехнічний коледж;
  • Чернівецький ліцей № 20.

На розгляд журі було представлено роботи у 10-ти номінаціях:

  1. Портрет [P].
  2. Пейзаж [P1].
  3. Анімалістика [A].
  4. Сюжет [S].
  5. Репортаж [R].
  6. Рекламна фотографія [RP].
  7. Натюрморт [N].
  8. Фотографіка [F].
  9. Альма-матер [Al].
  10. Фото, створені юніорами [FJ].

До привітань та обговорень також доєдналися координатори номінацій:

  1. Пейзаж [P1],  Портрет [P], Фотографіка [F] – Галина Брюханова, канд. пед. наук, доцент.
  2. Анімалістика [А], Сюжет [S], Натюрморт [N] – Олександр Лєжнєв, канд. мист., доцент. 
  3. Репортаж [R] – Дмитро Яцюк, канд. екон. наук, доцент, d.yatsiuk@knute.edu.ua
  4. Рекламна фотографія [RP] – Галина Алданькова, канд. екон. наук, доцент, ua h.aldankova@knute.edu.ua
  5. Альма-матер [Аl] – Євген Шкуров, канд. філол. наук, доцент.
  6. Фото, створені юніорами [FS] – Ірина Бучацька, канд. екон. наук, доцент, i.buchatska@knute.edu.ua

До складу журі
з оцінки творчих робіт, поданих на ІІІ Міжнародний студентський конкурс фотографії та фотографіки увійшли:

  • Анатолій Мазаракі, голова журі, д-р екон. наук, професор, ректор Державного торговельно-економічного університету;
  • Наталія Притульська, заступник голови, перший проректор з науково-педагогічної роботи;
  • Діана,Файвішенко, завідувачка кафедри журналістики та реклами;
  • Дмитро Яцюк, канд. екон. наук, доцент кафедри журналістики та реклами;
  • Галина Брюханова, канд. пед. наук, доцент кафедри журналістики та реклами;
  • Євген Шкуров, канд. філол. наук, доцент кафедри журналістики та реклами;
  • Ірина Бучацька, канд. екон. наук, доцент кафедри журналістики та реклами;
  • Ольга Малиш, фешн-блогерка, фешн фотограф (м. Франкфурт, Німечина)
  • Олександр Лєжнєв, канд.  мист., член американської асоціації екслібріса і малої графіки ASCD (American Society of Bookplate Collectors&Designers),  член міжнародної асоціації екслібріса і малої графіки FISAE (Federationinternationalsmallart&exlibris) (Україна);
  • Станіслав Одягайло, фотохудожник, призер численних міжнародних конкурсів фотографії і реклами Specialthemescircuit  (Khersonwinter) – 1 prize (category Photomanipulation) [Україна-Aвстрія]);
  • Ольга Малиш, фешнблогерка та фешнфотограф (Франкфурт, Німеччина).
  • Олена Жупікова, засновниця компанії «KA Group premium business events» (Україна);
  • Максим Головань, співзасновник та керівник 7030.studio. Анімаційний відеопродакшн (Україна);


Положення фотоконкурсу.

Основні критерії оцінювання журі конкурсних фоторобіт:

  • креативність (сила рекламної ідеї) – 40%;
  • якість виконання – 40%;
  • технологічна майстерність (спеціальні прийоми та ефекти під час зйомки та обробки фотографії) – 20%.

ПЕРЕМОЖЦЯМИ ІІІ МІЖНАРОДНОГО СТУДЕНТСЬКОГО КОНКУРСУ ФОТОГРАФІЇ ТА ФОТОГРАФІКИ БУЛО ВИЗНАЧЕНО:

Номінація «Портрет»

І місце:
Валерія Колєснік, фоторобота «Подруга»

ІІ місце:
Вікторія Логвиненко, фоторобота «Анастасія»

ІІІ місце:
Софія Кльована, фоторобота «Космічна дівчина»

Номінація «Пейзаж»

І місце:
Нікіта Майданович, фоторобота  «Краса Коломиї»

ІІ місце:
Анастасія Слободянік, фоторобота «Промінь надії»
Трач Соломія, фоторобота «Місто»

ІІІ місце:
Єва Файвішенко, фоторобота «Море»
Анастасія Ухіна, фоторобота  «Поляниця» з серії «Українська природа»
Катерина Голік, фоторобота  «Незалежність»

Номінація «Анімалістика»

І місце:
Вікторія Хамлай, фоторобота «Жаба»

ІІ місце:
Аміна Мір Санжарі, фоторобота «Милий хом’як»

ІІІ місце:
Єлизавета Буц,  фоторобота «Дружба»

Номінація «Сюжет»

І місце:
Єлизавета Буц, фоторобота  «Малюки»

ІІ місце:
Єлизавета Собейко, фоторобота «Азовське море»

ІІІ місце:
Костянтин Чепелев, фоторобота  «Новий погляд»

Номінація «Репортаж»

І місце:
Кононенко Ольга, фоторобота «Діти війни»

ІІ місце:
Марія Числаш,  фоторобота «Дитинство»

ІІІ місце:
Євгенія Харитонова,  фоторобота «Скейтбординг»

Номінація «Рекламна фотографія»

І місце:
Еліна Семенова, фоторобота «Acqua di Dioia»

ІІ місце:
Оксана Брюхно, фоторобота «Реклама сережок»

ІІІ місце:
Мілена Яценко,  фоторобота «Намисто»

Номінація «Натюрморт»

І місце:
Оксана Брюхно, фоторобота «Cцена природи»

ІІ місце:
Тетяна Савчук, Андрій Пяста, фоторобота «Великдень»

ІІІ місце:
Ксенія Доля, фоторобота «Кава для двох»
Анастасія Слободянік
, фоторобота «Винні лимони»

Номінація «Фотографіка»

І місце:
Кіра Бучацька, фоторобота «Погляд під іншим кутом»

ІІ місце:
Каміла Дубас, фоторобота «Земне буття»

ІІІ місце:
Валерія Спічак фоторобота «Fashion»

Номінація Альма-матер

І місце:
Оксана Брюхно,
фоторобота «Університети»

ІІ місце:
Ксенія Цехмістер, фоторобота «ДТЕУ»

ІІІ місце:
Яна Розумець, фоторобота «Квітне ДТЕУ»

Номінація «Фото, створені юніорами»

І місце:
Ольга Павлик, фоторобота «Захід над ставом»

ІІ місце:
Альона Латиш, фоторобота «Аватар»
Аліса Войтенко, фоторобота «Хочу запамятати ці шкільні миті»

ІІІ місце:
Катерина Янчук, фоторобота «Запах літа»
Данило Воробієвський, фоторобота «Мій кіт»

Призом глядацьких симпатій виокремлено Валерію Спічак від Ольги Малиш, фешнблогерки та фешнфотографа.

Усіх переможців нагороджено дипломами та фірмовими подарунками від університету. Офлайн нагородження проходило в інноваційній лабораторії реклами та медіатехнологій кафедри журналістики та реклами.

  • партнерська взаємодія підвищує інтерес до фотоконкурсу, тому дякуємо усім, хто долучився. Окрема подяка за майстер-класи та консультації – партнерам освітніх програм «Реклама», «Реклама і зв’язки з громадськістю» спеціальності «Журналістика»; подяка за об’єктивність в оцінці фоторобіт – членам журі; щиру вдячність висловлюємо організаторам конкурсу, всьому творчому рекламному об’єднанню студентів ТРОС ДТЕУ: Христині Гелеті, Ромашко Анастасії, а також доцентам кафедри: Євгену Шкурову та Катерині Федоришиній – за інформаційне наповнення соціальних мереж та популяризацію міжнародного заходу.

Дякуємо за технічну підтримку та обробку фоторобіт Маркевич Валерії.

Віртуальну галерею робіт представлено за посиланням.

ЖУРІ | ПАРТНЕРИ ФОТОКОНКУРСУ:

Надихаємося перемогою!
Згуртований ДТЕУ – разом до мети!
Приєднуйся і дій!

    

Файвішенко Діана Сергіївна,
завідувачка кафедри журналістики та реклами 

24.05.2024
433884
845
остання редакція 30.05.2024
433884