Останні інновації SMART-ОСВІТИ – на конференції в КНТЕУ

16-17 жовтня 2014 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулась Міжнародна науково-методична конференція «SMART-ОСВІТА: ресурси та перспективи».

Вітаючи учасників конференції, ректор КНТЕУ Анатолій Мазаракі зазначив, що сьогодні завдання сучасної освіти  трансформуватися до вимог 21 століття шляхом пошуку нових технологій та модернізації освітнього середовища.

Представники провідних компаній у галузі інформаційних технологій «Майкрософт Україна», «Intel», «Prestigio», «Розумники», «Литер», «Парус», «Галактика» презентували інноваційні продукти та технології, що відповідають сучасним вимогам SMART-ОСВІТИ.

Учасники конференції дізналися багато цікавої та корисної інформації про хмарні технології, що допомагають створити єдиний інформаційний та навчальний простір для зручної комунікації викладача і студента, інтерактивні пристрої для навчання та освітні програми тощо.

Головний редактор мультимедійного видавництва «Розумники» Ігор Каплаушенко розповів про досвід впровадження в Україні мультимедійних підручників, тонкощі їхнього створення, а також про функціональні можливості порталу вищого навчального закладу на прикладі співпраці з Рівненським інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Наприкінці першого дня учасники конференції домовились взяти активну участь у підготовці резолюції на адресу МОН України щодо імплементації інноваційних технологій у навчальний процес. Адже SMART-ОСВІТА – це основа розвитку сучасного суспільства, без якого неможливо створити інтелектуальний потенціал держави.

17 жовтня 2014 року в рамках  Міжнародної науково-методичної конференції «SMART-освіта: ресурси та перспективи» пройшли круглі столи «Застосування педагогічних технологій для студентів, які навчаються за англомовними програмами» і «Проблеми та перспективи викладання англомовних дисциплін у навчальному процесі», в яких взяли участь викладачі англомовних магістерських програм.

Розпочинаючи засідання, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Сай Валерій Миколайович закликав учасників до активної співпраці та обговорення актуальних проблем.
      Важливо відзначити, що запровадження  англомовних магістерських програм в університеті почалося в 2012 році. Уже в січні 2014 року було вручено перші дипломи магістрам за спеціальностями «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Менеджмент туристичного бізнесу» та «Фінанси підприємства». Вже цього року додалося ще кілька англомовних програм: «Міжнародна економіка», «Менеджмент організацій торгівлі» та «Туризмознавство».
     Викладачі ділилися досвідом та цікавими рекомендаціями, розповідаючи про тонкощі викладання іноземною мовою та власні креативні «знахідки», ефективні інструменти та способи мотивації і зацікавлення студентів у навчанні. Також не оминули увагою проблемні питання щодо єдиної англійської професійної термінології, інформаційного забезпечення процесу викладання та особливостей спілкування зі студентами під час англомовних занять. Відповідаючи загальній темі конференції, доповідачі особливу увагу в своїх презентаціях приділили інноваційним засобам спілкування викладача зі студентами та сучасним електронним інтерактивним додаткам для передачі інформації. Всі ці засоби успішно застосовуються викладачами на заняттях за англомовними магістерськими програмами.
     Наприкінці зустрічі учасники засідання накреслили шляхи вирішення актуальних проблем та внесли пропозицію щодо створення єдиного англомовного словника професійної термінології.

Паралельно була задіяна практична тренінг-платформа з цікавими семінарами-тренінгами та майстер-класами:

• "Застосування елементів дистанційного навчання у навчальному процесі",
  • "Створення дистанційних курсів за допомогою Adobe Captivate (формування навчального відео)",
  • "Створення електронних ресурсів за допомогою Articulate Storyline (створення навчальних тренажерів)",
  • "Застосування OpenMeetings в середовищі Moodle (створення web-конференцій)".

Міжнародна науково-методична конференція «SMART-ОСВІТА: ресурси та перспективи» викликала значний резонанс в науковому та технічному колі фахівців й усвідомлення необхідності розвитку та трансформації освіти в Україні. Обговорення актуальних питань, обмін досвідом, спроби вирішення сучасних завдань освіти – все це сприятиме впровадженню новітніх технологій у процес навчання та надасть поштовх для розвитку нових напрямів наукових досліджень у КНТЕУ.

Інформаційний лист...

Регламент конференції

Програма конференції

Тези доповідей

Учасники конференції:

• ТОВ "Видавництво "Розумники"
  • Корпорація "ПАРУС"
  • Приватне акціонерне товариство "Литер"
  • Майкрософт Україна
  • Компанія "Prestigio"
  • Корпорація "Intel"
  • Компанія "VB2", яка має статус Intel Software Premium Partner
  • Корпорація "ГАЛАКТИКА"

Навчальні заклади:

• Budapest Business School,
  • НТТУ «КПІ»,
  • Харківський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі,
  • Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
  • Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди,
  • Київський національний університет харчових технологій,
  • Рівненський державний гуманітарний університет,
  • Національний авіаційний університет,
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України,
  • ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана»,
  • Житомирський державний університет ім. І. Франка,
  • Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ,
  • Харківський торговельно-економічний інститут КНТЕУ,
  • Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ,
  • Київський торговельно-економічний коледж КНТЕУ,
  • Вінницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ,
  • Харківський торговельно-економічний коледж КНТЕУ.

17.10.2014
Vita