Освітяни та практики презентували перший професійний стандарт для торгівлі

До 20 річниці з нагоди професійного свята Дня працівників торгівлі презентовано перший в ритейлі ПРОФСТАНДАРТ - Паспорт професії "Продавець-консультант непродовольчих товарів», розроблений колективом освітян та практиків.
23 липня 2015 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулися урочисті збори представників торгівлі, провідних підприємств столиці, на яких професійному співтовариству представили перший в ритейлі «Паспорт професії». Серед тих, хто оцінив ініціативу Групи компаній «ФОКСТРОТ» та Вищого комерційного училища КНТЕУ - найкращі представники професії та керівники торговельних мереж України, представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Торгово-промислової палати, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, виробників, споживачів, наукових, експертних установ і міжнародних об'єднань.
«Паспорт професії» - це збірний досвід роботодавців 11 торгових підприємств України («Фокстрот», «АТБ-маркет», «Ашан - Україна», «Billa», «Брусничка», «Еко-маркет», «Епіцентр», «МТІ», «Новус»,«Секунда»,«Фуршет»), а також галузевих громадських організацій (Європейська бізнес асоціація, Українська торгова асоціація, Асоціація підприємств побутової техніки та електроніки) і профільних навчальних закладів.
- Проект відбувся з максимальною результативністю, адже вже з 1 вересня учні профтехучилищ за спеціальністю «продавець-консультант» вчитимуться за оновленими навчальними програмами, а компетенції випускника будуть максимально наближені до очікуванням роботодавців, - прокоментував подію Геннадій Виходцев, генеральний директор Групи компаній «ФОКСТРОТ».
   Автори «Професійного стандарту «Продавець-консультант непродовольчих товарів» докладно описали, як фахівець повинен виконувати роботи торгово-технологічного процесу на робочому місці, працювати з покупцем, використовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО), дотримуватись вимог охорони праці, санітарії та гігієни. Профтсандарт містить картки видів трудової діяльності, перераховує основні трудові функції і критерії оцінки необхідних умінь і навичок.

23.07.2015
adv