logo
Кафедра сучасних європейських мов
Кафедра сучасних європейських мов
logo
Кафедра сучасних європейських мов
img

Новини кафедри


ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Глобальні імперативи розвитку бізнесу та права»

сучасних європейських мов

10-11 жовтня 2019 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Глобальні імперативи розвитку бізнесу та права». На конференцію було подано матеріали від учасників із 7 країн Європи та Азії. У конференції взяли участь науковці з 31 закладу вищої освіти, з них – 20  учасників закладів вищої освіти України. У роботі різних дискусійних платформ конференції взяли участь науково-педагогічні, педагогічні працівники та аспіранти.

Модератором дискусійної платформи «Мовні компетенції фахівця в умовах глобалізації» виступив завідувач кафедри сучасних європейських мов  КНТЕУ доцент О. Б. Януш. В її роботі, зокрема, взяли участь:

Дeніел Воллер, PhD, керівник школи мовних та глобальних досліджень Університету Центрального Ланкаширу (Велика Британія). Він виступив із доповіддю «The Common European Framework of Reference for Languages»; Дзяі Вонг, PhD, старший викладач школи мовних та глобальних досліджень Університету Центрального Ланкаширу (Велика Британія), яка доповіла про важливість міжкультурного спілкування у своїй промові «Professional Intercultural Communication»; з доповіддю «Teaching Strategies Oriented on the Formation of Foreign-Language Communicative Competence of Economists» виступила доцент Ніколаєнко Віта Валентинівна, кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри методики викладання іноземних мов НПУ імені М. П. Драгоманова. У дискусії взяли участь науково-педагогічні працівники різних університетів та наукових шкіл.

Результати обговорення свідчили про те, що запропоноване коло питань, пов'язаних з актуальними проблемами міжкультурної комунікації і перекладознавства, є доволі широким полем лінгвальних досліджень, що потребує подальшого всебічного й поглибленого вивчення та детального опрацювання.

16.10.2019
42903
3
остання редакція 16.10.2019

ІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Наука XXI століття: виклики сьогодення»

сучасних європейських мов

На кафедрі сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ) 16 травня 2019 року відбулася ІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Наука XXI століття: виклики сьогодення».

Відкрив роботу конференції проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Сай В. М., якій французькою мовою привітав учасників від імені ректора університету Мазаракі А. А.  і  відзначив, що проведення студентських наукових конференцій сприяє підвищенню якості професійної підготовки студентів та розширенню їх особистісних і професійних можливостей, а володіння іноземними мовами суттєво збагачує потенціал сучасного фахівця.

З привітальним словом до учасників і гостей конференції звернувся і завідувач кафедри сучасних європейських мов Януш О. Б. , якій відзначив, що володіння іноземною мовою є важливим інструментом реалізації діалогу культур, забезпечення мобільності, налагодження ефективної особистої і професійної комунікації.

У конференції взяли участь понад 160 студентів з 8 навчальних закладів України, серед яких 6 університетів та інститутів, 2 коледжі, а саме: Київський національний торговельно-економічний університет, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь), Житомирський державний університет імені Івана Франка, Хмельницький національний університет, Вінницький навчально-науковий інститут економіки Тернопільського національного економічного університету, Житомирський торговельно-економічний коледж КНТЕУ, Вінницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ. Для обговорення на конференцію подано 183 доповіді англійською, німецькою та французькою мовами.

Для обговорення питань конференції працювали 7 дискусійних платформ:

  1. Структурні зрушення в економіці України.
  2. Фінанси, банківська справа та страхування в Україні та світі.
  3. Товарознавство та комерційна діяльність.
  4. Юридичні науки як основа формування правової культури.
  5. Інформаційні технології в економіці.
  6. Актуальні питання педагогіки та психології.
  7. Мовна компетенція сучасного фахівця.

ІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Наука XXI століття: виклики сьогодення» продемонструвала високий рівень підготовки студентів та висвітлила актуальні проблеми в сфері економіки, інформаційних технологій, гуманітарних і юридичних наук.

16.05.2019
42903
57
остання редакція 16.05.2019
42903

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт іноземною мовою

сучасних європейських мов

25 квітня 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт іноземною мовою за професійним спрямуванням з гуманітарних наук нефілологічного профілю, організований факультетом іноземних мов НПУ імені М. П. Драгоманова.  До складу журі секції «Політологія і Право» увійшов доцент, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри сучасних європейських мов КНТЕУ Януш Олег Богданович. Учасники конкурсу представляли різні заклади вищої освіти України,  у тому числі КНТЕУ.

 

 

26.04.2019
42903
69
остання редакція 26.04.2019
42903

ВИЗНАННЯ СТУДЕНТІВ - ВИЩА НАГОРОДА

сучасних європейських мов

Немає в світі відчуття прекрасніше, коли праця і вкладені в улюблену справу сили і завзяття оцінюються по достоїнству, щиро і від чистого серця. В цьому році абсолютним лідером студентського голосування у конкурсі "Вибір студентства 2019" у номінації "МАЕСТРО ФІЛОЛОГІЇ" став доцент, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри сучасних європейських  мов ЯНУШ ОЛЕГ БОГДАНОВИЧ.

Це вже друга його нагорода від імені студентів КНТЕУ. У минулому році Олег Богданович переміг в номінації "Вибір студентства".

Вітаємо Олега Богдановича  із заслуженою перемогою і бажаємо успіхів!                    

 

15.04.2019
42903
95
остання редакція 28.04.2019
42903

Результати проведення студентської наукової конференції з української мови "Теоретичні та практичні засади культури професійного мовлення"

сучасних європейських мов

9 квітня 2019 року кафедра сучасних європейських мов ФМТП провела університетську студентську наукову конференцію "Теоретичні та практичні засади культури професійного мовлення".

           З  вітальним словом до учасників звернулися завідувач кафедри сучасних європейських мов О. Б. Януш і заступник декана ФМТП з навчально-методичної та наукової роботи Н. О. Тесленко.

           Наукові дослідження учасників були присвячені актуальним питанням становлення й розвитку  української мови, зокрема, культурі усного й писемного мовлення сучасної молоді, особливостям мови професії (банківської справи, туризму, економіки, реклами), мистецтву публічного виступу тощо.

            Для обговорення було подано 42 тези доповідей. За результатами конференції  найкращими визнано роботи: Кравець Анастасії Андріївни (ФТМ, 1-14), Тропіциної Юлії Володимирівни (ФРГТБ, 1-3), Гейка Максима Володимировича (ФРГТБ, 1-10), Вежичанін Яни Олексіївни (ФФБС, 1-4), Малофей Ольги Олександрівни (ФФБС, 1-2), Остапенко Анастасії Юріївни (ФРГТБ, 1-10), Мукієнко Яни Андріївни (ФТМ, 1-16), Туряниці Адріанни Валеріївни (ФРГТБ,  1-13), Онопрієнко Юлії Володимирівни (ФФБС, 1-2), Третьякова Сергія Олексійовича (ФРГТБ, 1-11).

Дякуємо всім учасникам! Бажаємо творчих успіхів і натхнення в мистецтві оволодіння рідним словом!

09.04.2019
42903
71
остання редакція 28.04.2019
42903

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

сучасних європейських мов

Київський національний торговельно-економічний університет  – найвідоміший  виш України, в якому зосереджені найпрестижніші бізнес-спеціальності. Амбітна молодь мріє навчатися саме в цьому  виші.  В День відкритих дверей завжди є нагода потрапити до вишу, визначитись із майбутніми спеціалізаціями та детально довідатись про особливості навчання.

Викладачи кафедри сучасних європейських мов Л.М.Федорова та А.П.Дурдас організували екскурсію по нашому рідному КНТЕУ для абітурієнтів та їх батьків. Гості  мали можливість поспілкуватись із викладачами, дізнатись умови вступу й побувати в інноваційних фахових та мультимедійних лабораторіях факультетів університету. Візит до КНТЕУ подарував абітурієнтам безліч позитивних емоцій. Після завершення Дня відкритих дверей молодь робила пам’ятні фото й ділилась враженнями.  

07.04.2019
42903
98
остання редакція 10.04.2019
42265

День нашого факультету. Святкова презентація кафедри.

сучасних європейських мов

Наш факультет завжди відрізнявся вмінням святкувати свій день. Цього року всі кафедри ФМТП об'єдналися в єдину дружню країну Семи Королівств. Кафедра сучасних європейських мов представляла Королівство Мистецтв. Дружній святковий настрій а також таланти і оригінальність вабили в цей день як студентів, так і викладачів. Почесні гості нашої кафедри в тому числі ректор КНТЕУ Мазаракі Анатолій Антонович, перший проректор з науково-педагогічної роботи Притульська Наталія Володимирівна, проректор з науково-педагогічної роботи Шаповал Світлана Леонідівна взяли участь у створенні колективної картини в абстрактному стілі, оскільки спільна робота об'єднує, окрилює, мотивує і надихає на нові звершення. Вікторини, конкурси на знання англійської мови, колективне створення емблеми факультету, подарунки…  Так, святкуючи день фальтету, наша кафедра поєднала науку, мистецтво та казковий світ. Свято нікого не залишило байдужим.

   

        Мистецтво нікому не завадить, навіть ректору)

        Творчість  надихає )

28.03.2019
42903
76
остання редакція 28.03.2019
42903

Вітаємо!

сучасних європейських мов

За сумлінну працю та з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня старший викладач кафедри сучасних європейських мов, кандидат філологічних наук Нипадимка Алла Сергіївна одержала Почесну грамоту від ректора КНТЕУ Мазаракі Анатолія Антоновича. Щиро вітаємо Аллу Сергіївну і бажаємо щастя, міцного здоров’я, нових звершень та наукових здобутків!

           

07.03.2019
42903
106
остання редакція 07.03.2019
42903

Поєднання розуму і краси

сучасних європейських мов

06.03.2019. Щороку серед жіноцтва нашого університету проводиться конкурс «Фото-Красуня КНТЕУ-2019». Голова Профспілки працівників і студентів КНТЕУ Сергій Іванович Бай вітав сьогодні учасниць конкурсу і оголосив переможницю (нею стала Воробей Юлія Миколаївна, асистент кафедри міжнародних економічних відносин ФМТП, яка зачарувала журі образом справжньої української автентичної краси). У фінал конкурсу пройшли 19 найчарівніших учасниць з різних факультетів і кафедр. Серед них – доцент кафедри сучасних європейських мов, кандидат педагогічних наук Коротун Олена Олександрівна (ФМТП).  Вітаємо Олену Олександрівну і бажаємо здобувати ще багато перемог, як на конкурсах, так і щоденно у житті та науці!

                

                             

06.03.2019
42903
141
остання редакція 07.03.2019
42903

Презентація "Speak Ukrainian" y Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС

сучасних європейських мов

28 лютого 2019 року у приміщенні Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України відбулася презентація державного сайту з вивчення української мови як іноземної «SpeakUkrainiain». Сайт було виготовлено протягом 2018 року на замовлення Міністерства та на виконання Указу Президента про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови.

Участь у презентації взяло вище керівництво держави, представники посольств та дипломатичних місій в Україні, представники освітній установ та організацій, які зацікавлені у використанні цього продукту. КНТЕУ представила доцент кафедри сучасних європейських мов Коротун Олена Олександрівна.

02.03.2019
42903
157
остання редакція 02.03.2019
42903

сучасних європейських мов

11.02.2019. За сумлінну працю, вагомі досягнення у професійній діяльності викладач кафедри європейських мов Лариса Миколаївна Сафіуліна з нагоди відзначення ювілею одержала Почесну грамоту від ректора КНТЕУ Мазаракі Анатолія Антоновича, а також подяку від голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Заболотного Геннадія Вадимовича. Щиро вітаємо Ларису Миколаївну з цією важливою подією і бажаємо, не залежно від ситуацій, зберегти в собі ділові якості, творчу наснагу, плідну енергію ще на довгі роки.

14.02.2019
42903
156
остання редакція 14.02.2019

День гостинності для учнів випускних класів Броварської ЗОШ № 10

сучасних європейських мов

2 лютого 2019 року відбувся захід «День відкритих дверей в КНТЕУ». Викладач кафедри сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права Сушко Інна Анатоліївна провела день гостинності та залучила до цього заходу учнів випускних класів Броварської  ЗОШ № 10. Під час зустрічі учні отримали рекламно-інформаційні матеріали, із захопленням переглянули фільм про КНТЕУ, заповнили анкети для зворотного зв’язку. Особливе зацікавлення у гостей викликала екскурсія по університету. Учні відвідали бібліотеку, музей, зони коворкінгу "KNUTE HUB", ознайомилися з матеріальною та навчальною базою КНТЕУ, численними закладами харчування. Захід виявився цікавим та корисним, вступники отримали вичерпні відповіді на актуальні питання, а також отримали багато вражень та позитивних емоцій.

Дякуємо школярам, керівництву Броварської  ЗОШ № 10 за те, що завітали до нас. Чекаємо на нові зустрічі!

Будемо раді бачити Вас студентами КНТЕУ!

02.02.2019
42903
160
остання редакція 04.02.2019
42265

Результати I туру Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови

сучасних європейських мов

14 листопада 2018 року кафедрою сучасних європейських мов було організовано та проведено студентську олімпіаду з англійської мови. У заході взяли участь понад 120 студентів I та II курсів. Зі вступним привітальним словом виступили декан факультету міжнародної торгівлі та права П. М. Пальчук та завідувач кафедри О. Б. Януш. Студенти виявили досить високий рівень практичного володіння англійською мовою. За результатами трьох етапів олімпіади переможцями було визнано таких студентів:

1 місце: Каковкіна Валерія Юріївна  (ФТМ 1-11);

2 місце: Золкіна Арина Миколаївна  (ФФБС 2-6), Гнасько Олена Ігорівна (ФОАІС 1-2);

3 місце: Чукін Ілля Валентинович (ФТМ 2-7), Медведева Ірина Глібівна – ФЕМП 1-3.

Вітаємо переможців олімпіади!

16.11.2018
42473
348
остання редакція 10.04.2019
42265

День гостинності для учнів 10 класу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 207 м. Києва

сучасних європейських мов

24 жовтня 2018 року кафедра сучасних європейських мов факультету міжнародної торгівлі та права організувала й провела День гостинності для учнів 10 класу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 207 м. Києва.

Викладач кафедри сучасних європейських мов ФМТП Федорова Людмила Миколаївна ознайомила школярів із можливостями отримання якісної сучасної вищої освіти в КНТЕУ, провела екскурсію його територією. Учні були приємно вражені сучасним обладнанням комп’ютерних кабінетів, лекційними аудиторіями, спеціалізованими лабораторіями, науковими та навчальними фондами бібліотеки,  мультимедійним та читальним залами, залом періодичних видань і зонами  коворкінгу "KNUTE HUB", численними закладами харчування, спортивними залами, стадіоном.

Директор Центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Людмила В'ячеславівна розповіла про спеціальності та спеціалізації, за якими здійснюється підготовка в нашому університеті, можливість навчання в закордонних університетах-партнерах КНТЕУ, підготовку на військовій кафедрі з присвоєнням офіцерського звання, ознайомила учнів із правилами прийому.

Перед майбутніми вступниками з презентацією кафедри міжнародних економічних відносин виступила кандидат економічних наук, доцент Лежепьокова Вікторія Геннадіївна. Вона надала вичерпну інформацію про дисципліни, які викладаються на кафедрі, окреслила особливості підготовки майбутніх фахівців сфери міжнародної торгівлі, економіки та бізнесу, шляхи їх подальшого працевлаштування.

Дякуємо школярам, керівництву спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 207 м. Києва за те, що завітали до нас. Чекаємо на нові зустрічі!

Будемо раді бачити Вас студентами КНТЕУ!

26.10.2018
42473
612
остання редакція 10.04.2019
42265